2019-05-21

Денес во Дојран нашиот сениорски тим одигра контролен натпревар против ФК Хоризонт. На добар терен за игра, но лоши временски услови поради силниот ветер, натпреварот заврши мирољубиво со резултат 1:1. Интересно е тоа што двата гола беа постигнати од пенал,...
video

Сениорскиот тим на ФК Акдемија Пандев забележа уште една победа во рамките на 9-то коло во ВМФ Лига. Нашиот тим извојува победа ос 1:0 со голот од пенал на Сашко Пандев. Следен натпревра на ФК Академија Пандев е на...
video

Како и секоја година така и оваа најмладите членови на Академија Пандев околу 60 дечиња добија пакетчиња од Дедо Мраз. Покрај пакетчињата, најмладите Академци добија и потпишани разгледници од Горан Пандев којшто ги делеше синот на Пандев, Филипо. https://youtu.be/1oYgCLQEMsA
video

Среќна Нова 2016 година на сите и повторно се гледаме во Прага.Тоа беше пораката кои ја упати тимот од Академија Пандев во интернационалната видео порака на Генерали ЦЕЕ Куп Прага. ЦЕЕ КУП Прага ќе се одржи повторно во Прага од 21...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...