2019-04-21

Во претстојниот селективниот камп на А репрезентацијата на Македонија кој ќе се одржи од од 9 до 14 декември  во Скопје, ФК Академија Пандев со дебитантски повик на свој фудбалер. Успешните настапи на Љупчо Дориев во тековната сезона не останаа...

Марко Алчевски е нов голман во ФК Академија Пандев. Станува збор за младински репрезентативец на Македонија У-15. Инаку Марко потекнува од ФК Талент од Битола и роден е 2002 година. Тренерот на голманите Томи Пандев верува во квалитетите на...

Првиот тим на ФК Академија Пандев, заминува на подготовки во Банско со нов кондициски тренер. Иван Јовановски кој работи со националната А селекција која е под водство на селекторот Игор Ангеловски, сега се придружува и на новиот тим во...

Промоција на прволигашкиот тим, младинските школи и новиот амблем на клубот  На прес конференцијата одржана во хотел Александар Палас, ФК Академија Пандев го промовираше прволигашкиот тим и ги најави сите новитети околу работењето на клубот и Академијата, а посебен акцент...

Утрешниот ден ќе биде мошне важен за струмичкиот фудбал. Клубот од овој град Академија Пандев официјално ќе биде промовиран во прволигаш и ќе го добие пехарот наменет за најдобриот тим во Втората македонска фудбалска лига. Свеченоста ќе се одржи за...

Добрите настапи на турнирот во Вијареџо и одличниот настап во финалето од купот на Македонија во кадетска конкуренција беа доволен показател уште еден наш член да добие покана да ги покаже своите квалитети во италијанскиот гигант ФК Интер од...

ФК Академија Пандев мисли на својата иднина. Новиот предизвик и настапите во ПМФЛ се мотив повеќе како за стручниот штаб така и за младите играчи на ФК Академија Пандев. Денес на професионален договор се обврзаа тројца членови од младинските...

Денес во просториите на ФК Академија Пандев беше извршена презентација на приновите во сениорскиот тим. Станува збор за Давид Атанаскоски и Кристијан Иванов, двајцата беа презентирани во новиот дрес на ФК Академија Пандев, кој ќе биде користен за натпреварите...

Маневски Михаил е новиот интерес на италјанскиот гигант ФК Интер од Милано. По Јани Атанасов кој веќе има пред договор со истиот клуб, челните луѓе на младинските тимови на ФК Интер доставија официјална покана за Михаил Маневски. Одличната презентација...

Перспективниот и млад голман Ристе Шпиров денес потпиша за тимот на Rot Weis Frankfurt. Инаку Шпиров беше стандарден голман во младинскиот тим на ФК Академија Пандев и голман во сениорскиот тим. ФК Академија Пандев на Ристе Шпиров му посакува успешна...

Викендот се одигра второто коло од детската лига на Југоисточниот регион. Нашите дечиња имаа повеќе од успешен настап во изминатите натпревари. За одбележување е рекордната победа на ген.2008 над соседот ФК Беласица од 16:0. Дечињата на тренерот Звонко Тодоров...

Почитувани сограѓани, пријатели, подржувачи. Почитувани господа од УО на ФК Беласица. Гледаме дека повторно сте реагирале доста невкусно на вчерашната објава на ФК Академија Пандев. Навистина незнаеме од кои причини ве заболе вистината која е објвена, и во однос...

Почитувани, ФК Академија Пандев,  после одржаниот состанок на УО на ден 09.11.2015 , по преспиената ноќ и анализираните моменти од натпреварот од  11 –то коло во ТФЛ- Исток  излегува со следново СООПШТЕНИЕ Цел на ова наше соопштение е  да ги демантираме одредени...

Академија Пандев во новата 2018 година ќе организира еден од најспектакуларните турнири за младински категории на овие простори. Турнирот ќе го носи името "Пандев куп" и во 2018 година ќе го има своето прво издание за во иднина да прерасне...

Првиот натпревар во рамките на GENERALI CEE Cup е против ФК Евертон Младинскиот тим на ФК Академија Пандев тргна за Прага. Оваа година CEE Cup ќе се одржи од 20 јули до 26 јули во Прага, а првото одмерување на...

Стандардниот првотимец во ФК Хоризонт - Турново, Кристијан Иванов денес официјално стави потпис на договорот со ФК Академија Пандев. Иванов е млад фудбалер кој има само 21 год и претставува прво зимско засилување за нашиот сениорски тим и шефот...

ФК Академија Пандев генерација 2003 се пласираше во големото финале од националниот куп. На убедлив начин со победа од 11:0 нашите дечиња имаа сосема лесна задача против ФК Гоблен. Ова беше втора победа на нашиот тим во овој двомеч,...

Денес беше свеченото прогласување на штотоуку завршениот турнир Colonia Cup 2017 кој се одржа од 16-21 во Кранево Р. Бугарија. Нашите дчиња од генерацијата 2008 повеќе од успешно ја презентираа нашата школа. Со 5 победи и само еден несреќен...

Кристијан Трапановски денес потпиша тригодишен договор со Славија Прага. Трапановски во следните 3 години ќе биде член на славниот тим од Прага, тој ќе биде вклучен во тренажниот процес со У21 тимот, а во наредниот период се очекува да...

Уште една потврда за добрите релации на ФК Академија Пандев со тимовите од Р.Италија. ФК Емполи, реномираниот тим од Сериа А, деновиве достави официјална покана до ФК Академија Пандев за играчот Михаил Маневски. Добрите игри на нашиот играч на турнирот...

Денес на прекрасните фудбалски терени при ФФМ, во малото детско фудбалско царство како што го нарекуваат присутните гледачи, нашата фудбалска академија стана шампион во две генерации. Најпрво помладите дечиња родени 2003 година во финалниот натпревар славеа над ФК Шкендија со...

ФК Академија Пандев со уште еден репрезентативец, овојпат во репрезентацијата на Македонија У-21. Добрите игри на Давид Атанаскоски беа регистрирани од страна на селекторот Боби Милевски. Денес официјално ФК Академија Пандев доби покана за настап на Атанаскоски за репрезентацијата...

Турнирот “ Кул Куп 2016“ кој го организира нашата збратимена фудбалска школа ФК Кул - Пандев од Скопје е во полн ек. Денес завршија натпревраите во групната фаза, а веќе утре претпладне и попладне се закажани и завршните натпревари...

Без победник но со вкупно четири постигнати гола заврши вториот дуел кој младинскиот тим на ФК Академија Пандев го одигра попладнево на  GENERALI CEE Cup-от во Прага. Конечниот исход од дуелот на нашите младинци со унгарскиот тим Ѓер гласи 2:2. ФК...

ФК Академија Пандев како секој организиран клуб мисли на својата иднина. Деновиве во клупските простории пристигна опремата за дечињата кои се натпреваруваат во “Детската Лига“ - Југоисточен регион. ФК Академија Пандев во ова натпреварување учествува со 7 тимови поделени...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...