Помладите категории на Академија Пандев продолжуваат со своите успешни настапи на турнирот Пирин Куп кој се одржува во Банско. Генерацијата 2007 ќе игра во малото финале за третото место на Пирин Купот, противник ќе ни биде Жуниорул од Романија. Генерацијата 2008,...

ФК Академија Пандев вредно работи на подобрување на условите во своите филијали и постојано се грижи за своите школи. Овој пат со цел да бидат подобрени условите за работа на младите категории, кои се нашата иднина денеска беа доделни...

Во сабота нашиот сениорски тим на теренот “ Борис Трајковски “ во Маџари, одигра пријателски натпревар со шампионот на Р. Македонија, ФК Вардар. Во натпревар во кој отсуствуваа по неколку играчи од двата тима, поради повреди и репрезентативни обврски поуспешен...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...