2019-05-25
Супер Лига

Супер Лига

Уште една потврда за добрите релации на ФК Академија Пандев со тимовите од Р.Италија. ФК Емполи, реномираниот тим од Сериа А, деновиве достави официјална покана до ФК Академија Пандев за играчот Михаил Маневски. Добрите игри на нашиот играч на турнирот...

Денес на теренот со вештачка трева во Штип се одигра пријателски натпревар помеѓу Б тимот на ФК Брегалница Штип и тимот на ФК Академија Пандев, кој треба да учествува на престојниот 68 Viareggio Cup 2016. Во прекрасна атмосфера на добриот...

Кадетскиот тим на ФК Академија Пандев привршува со своите активности за оваа полусезона. Вчера на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ се одигра контролен натпревар помеѓу кадетскиот тим на ФК Академија Пандев (играчи родени 1999/00) и еден од...

Екипата на ФК Академија Пандев која ќе учествува на претстојното 68-мо издание на “Виареџо КУП“ 2016 одигра два контролни натпревари. Во првиот натпревар на „Општинскиот терен со вештачка трева“ во Струмица нашиот тим беше домаќин на младинскиот тим на ФК...

И покрај завршувањето на есенската полусезона во Супер лигата на Македонија, тимовите на ФК Академија Пандев продолжуваат со одигрување на пријателски натпревари. Вчера на “Општинскиот терен со вештачка трева“ во Струмица се одигра интересен натпревар помеѓу младинците на ФК Академија...

Денес во идеални услови за игра на “ Теренот со вештачка трева “ во Струмица се одигра интересен натпревар помеѓу првиот тим и младинците на ФК Академија Пандев. Во натпревар кој изобилуваше со многу прекрасни моменти за одвојување се двете...

Денес се одиграа реванш 1/4 финалните натпревари од националниот куп на Р.Македонија. Младинците после првата средба против ФК Младост ЦД имаа предност од 13:0. Денешниот реванш во Охрид беше само формалност, но младинците не израдуваа со уште една победа, овојпат...

Викендов се игра 10 - то коло од Супер Лигата на Македонија. Четири тима на ФК Академија Пандев ќе ги одмерат силите со екипата на ФК Победа од Прилеп. Во сабота, 07.11.2015 г. со почеток во 10 часот, на „...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...