2019-05-25
Супер Лига

Супер Лига

Кадетите и младинците на ФК Академија Пандев се победници во националниот куп на Р.Македонија. Двата наши тима беа поуспешни со идентични 1:0 над ФК Вардар. Најпрво кадетите не израдуваа со победата која беше дело на целиот колектив, но и...

По вчерашниот пласман на младинците, денес и кадетите на ФК Академија Пандев се изборија за учество во големото финале од националниот куп. Нашиот тим денес извојува минимална, но значајна победа од 0:1 над тимот на ФК Работнички. Со вкупен...

Младинскиот тим на ФК Академија Пандев во денешниот реванш натпревар од 1/2 финалето на националниот куп извојува уште една победа против тимот на ФК Ренова. По првиот натпревар кој нашиот младински тим го доби со 2:1, денес нашите младинци...

Нашите млади тимови во саботата го одиграа редовното 14 то коло во младинската  Супер лига на Македонија. Противник на нашите тимови беше  ФК Ренова. Резултатите беа половични, помладите пионери и пионерите остварија победи на домашен терен, додека кадетите и младинците...

Денес точно напладне младинскиот тим на ФК Академија Пандев патува за Р.Италија. Нашиот тим ќе биде учесник на претстојното 68-мото издание на престижниот турнир Viareggio Cup 2016. Експедицијата ќе брои 34 чланови од кои 25 фудбалери и 9 членови...

Маневски Михаил е новиот интерес на италјанскиот гигант ФК Интер од Милано. По Јани Атанасов кој веќе има пред договор со истиот клуб, челните луѓе на младинските тимови на ФК Интер доставија официјална покана за Михаил Маневски. Одличната презентација...

Денес се одиграа 3 натпревари на теренот со вештачка трева во Струмица. Тимот на ОФК Белград допатува во Струмица со мало задоцнување поради проблеми на граничниот премин од Грција. Генерација 2000 ФК Академија Пандев - ОФК Белград 1:1 Честа да го отворат тромечот...

Успешната соаботка помеѓу двата клуба продолжува и понатаму. После одигрувањето на двомечот минатата недела за утре се закажани нови три натпревари. Распоредот на утрешните натпревари е следен : 11 часот : Генерација 2000 ФК Академија Пандев -  ОФК Белград 12:30 часот : Генерација...

Продолжува победоносниот од на ФК Академија Пандев генерација 2003 на                “ Балканика Куп “ 2016 во Сандански, Р.Бугарија. Нашите дечиња во денешното полуфинале извојуваа победа од 4:0 против ФК Орлета од Пазарџик. Ова...

Меѓународниот натпревар одигран на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ во Струмица, помеѓу ФК Академија Пандев и ФК Раднички Белгард за играчи родени 1999 год, заврши со убедлива победа на нашите кадети од 4:1. Натпреварот изобилуваше со голема динамика...

ФК Академија Пандев, генерацијата на фудбалери родени 2003 година продолжува да реди победи на турнирот во Сандански, Р.Бугарија. Тие денеска беа поуспешни од ФК Черноморец со резултат 3:0 и го освоија првото место во групата 1. Ова беше трета победа...

Уште еден меѓународен натпревар ќе се одигра утре на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ во Струмица. Гостин на ФК Академија Пандев ќе биде Раднички од Белград. Нашиот кадетски тим, играчи родени 1999 ќе одигра контролен натпревар против своите...

Денес се одигра второто коло по групи на турнирот за дечиња “ Балканика Куп 2016“ - Сандански, Р. Бугарија. Генерација 2001 ФК Академија Пандев - ФК ЦСКА Софија 0:3 (0:0) Нашите дечиња родени 2001 година претрпеа убедлив пораз од ФК ЦСКА Софија....

ФК Брегалница - ФК Академија Пандев 1:0 (0:0) Нашите младинци, поточно Виареџо тимот денес одигра динамичен и квалитетен натпревар против ФК Брегалница. Домашниот и поискусен тим имаше повеќе од играта и создаде повеќе шанси, но реализира една во самиот финиш...

За разлика од повозрасните категории, каде “ Виареџо тимот “ го одложи својот натпревар со ФК Брегалница поради лошите временски услови, помладите генерации имаа ден исполнет со активности. Три наши генерации одиграа контролни натпревари. На Балканика Куп - Сандански стартуваа натпреварите...

Утре во рамките на подготовките за претстојниот турнир Виареџо Куп 2016 нашиот младински тим засилен со 4 првотимци ќе одигра контролен натпревар против ФК Брегалница Штип. Стартот на натпреварот е закажан за 14 часот на теренот со вештачка трева во...

Продолжуваат меѓународните настапи за младите членови на ФК Академија Пандев. Утре 10.02.2016 стартува Балаканика Куп - Сандански 2016. Турнирот ќе трае до 14.02.2016 и ќе се одржува на неколку терени во Сандански, Р. Бугарија. На турнирот учество ќе земат повеќе...

Денес во просториите на организациониот одбор на Viareggio Cup 2016 беа извлечени групите за претстојниот турнир кој се одржува од 14 до 30 март 2016 год. Денешната ждрепка не беше наклонета за младинците на ФК Академија Пандев па така тие...

Младите фудбалерчиња на ФК Академија Пандев денес одиграа три натпревари во 3 различни генерации. Генерација 2003 ФК Шкендија - ФК Академија Пандев 0:2 Утринава на терените на СРЦ Истатов со почеток во 10 часот се одигра квалитетен натпревар помегу ФК Шкендија и...

Денес се одиграа два натпревари од подготвителниот период. ФК Миравци - ФК Академија Пандев 3:1 (0:1) Младинскиот тим одигра интересен натпревар во Миравци со тимот на ФК Кожуф. Победа забележа поискусниот второлигашки тим. За одбележување е одличната игра на нашите младинци...

Покрај помладите категории на ФК Академија Пандев кои се активни со одигрување на пријателските натпревари, од утре со одигрување на подготвителни натпревари започнуваат и нашите сениори и младинци. Утре 06.02.2016 г. нашите младинци го играат првиот подготвителен натпревар против искусната...

Во четврток 04.02.2016 година, четири генерации на ФК Академија Пандев ќе одиграат пријателски натпревари против ФК Црвена Звезда - Белград. Поранешниот европски и светски првак со своите млади категории се наоѓа на подготовки во Р.Македонија, поточно во СРЦ Истатов во...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...