2019-03-25
Супер Лига

Супер Лига

Покрај помладите категории на ФК Академија Пандев кои се активни со одигрување на пријателските натпревари, од утре со одигрување на подготвителни натпревари започнуваат и нашите сениори и младинци. Утре 06.02.2016 г. нашите младинци го играат првиот подготвителен натпревар против искусната...

Денес се одиграа реванш 1/4 финалните натпревари од националниот куп на Р.Македонија. Младинците после првата средба против ФК Младост ЦД имаа предност од 13:0. Денешниот реванш во Охрид беше само формалност, но младинците не израдуваа со уште една победа, овојпат...

Минатата недела, на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица гостуваше ОФК Београд. Гостите одиграа два натпревраи со нашите тимови од генерација 2004 и 2006. Во двата натпревари гостите извојуваа минимални победи од по 1:0. Веќе за утре се најавени...

Во првиот 1/4 финален натпревар од купот на Македонија во пионерска конкуренција нашиот тим претрпе пораз од 2:0. Подобар од нашиот тим беше ФК Победа која успешно знаеше да го искористи домашниот терен и да забележи значајна победа. Во...

Маневски Михаил е новиот интерес на италјанскиот гигант ФК Интер од Милано. По Јани Атанасов кој веќе има пред договор со истиот клуб, челните луѓе на младинските тимови на ФК Интер доставија официјална покана за Михаил Маневски. Одличната презентација...

Покрај подготовката која е примарна во подготвитителниот период, нашите тимови почнаа со одигрување и на контролните натпревари. Така младинскиот тим кој се подготвува за претстојниот турнир ЦЕЕ Куп во Прага веќе одигра два натпревари и тоа со сениорскиот тим на...

Успешната соаботка помеѓу двата клуба продолжува и понатаму. После одигрувањето на двомечот минатата недела за утре се закажани нови три натпревари. Распоредот на утрешните натпревари е следен : 11 часот : Генерација 2000 ФК Академија Пандев -  ОФК Белград 12:30 часот : Генерација...

Продолжува трендот на повикување на играчи од ФК Академија Пандев во националните селекции. Селекторот, г-дин Вујадин Станојковиќ, за претстојниот турнир кој ќе се одржи во Латвија во репрезентацијата на Македонија У-19 ги селектираше: Трапановски Христијан, Делевски Христијан и Маневски...

За разлика од повозрасните категории, каде “ Виареџо тимот “ го одложи својот натпревар со ФК Брегалница поради лошите временски услови, помладите генерации имаа ден исполнет со активности. Три наши генерации одиграа контролни натпревари. На Балканика Куп - Сандански стартуваа натпреварите...

Ване Јованов, Михаил Маневски, Даниел Миловановиќ и Јани Атанасов дел од младата репрезентација на Македонија У19. Младата репрезентација на Македонија до 19 години во периодот од 6 до 11 октомври ќе настапува на УЕФА мини – квалификацискиот турнир за пласман...

Денес се одиграа два натпревари од подготвителниот период. ФК Миравци - ФК Академија Пандев 3:1 (0:1) Младинскиот тим одигра интересен натпревар во Миравци со тимот на ФК Кожуф. Победа забележа поискусниот второлигашки тим. За одбележување е одличната игра на нашите младинци...

И покрај завршувањето на есенската полусезона во Супер лигата на Македонија, тимовите на ФК Академија Пандев продолжуваат со одигрување на пријателски натпревари. Вчера на “Општинскиот терен со вештачка трева“ во Струмица се одигра интересен натпревар помеѓу младинците на ФК Академија...

ФК Металург - ФК Академија Пандев 2:3. Денес нашиот младински тим и во реванш натпреварот од 1/4 финалето извојува победа над ФК Металург со 2:3. Стрелци на головите на денешниот натпревар беа: Михаилов, Миловановиќ и Мишов. Нашиот тим по...

Нашите млади тимови во саботата го одиграа редовното 14 то коло во младинската  Супер лига на Македонија. Противник на нашите тимови беше  ФК Ренова. Резултатите беа половични, помладите пионери и пионерите остварија победи на домашен терен, додека кадетите и младинците...

Денес беше одржана ждрепката за ЦЕЕ Купот во Прага во кој нашиот младински тим немаше премногу среќа. Имено ФК Академија Пандев ќе биде во група со ФК Бохемианс 1905 и повеќекратниот бразилски шампион ФК Флуминенсе. Турнирот започнува на 21 јули...

Кадетите на ФК Академија Пандев, генерација 1999 изборија уште едно финале за нашиот тим. Инаку ова ќе биде второ последователно финале за оваа генерација на фудбалери на ФК Академија Пандев. Денес нашиот тим во возбудлив и неизвесен натпревар извојува...

Денес во идеални услови за игра на “ Теренот со вештачка трева “ во Струмица се одигра интересен натпревар помеѓу првиот тим и младинците на ФК Академија Пандев. Во натпревар кој изобилуваше со многу прекрасни моменти за одвојување се двете...

Утре во рамките на подготовките за претстојниот турнир Виареџо Куп 2016 нашиот младински тим засилен со 4 првотимци ќе одигра контролен натпревар против ФК Брегалница Штип. Стартот на натпреварот е закажан за 14 часот на теренот со вештачка трева во...

Викендов се игра 10 - то коло од Супер Лигата на Македонија. Четири тима на ФК Академија Пандев ќе ги одмерат силите со екипата на ФК Победа од Прилеп. Во сабота, 07.11.2015 г. со почеток во 10 часот, на „...

Екипата на ФК Академија Пандев која ќе учествува на претстојното 68-мо издание на “Виареџо КУП“ 2016 одигра два контролни натпревари. Во првиот натпревар на „Општинскиот терен со вештачка трева“ во Струмица нашиот тим беше домаќин на младинскиот тим на ФК...

Во четврток 04.02.2016 година, четири генерации на ФК Академија Пандев ќе одиграат пријателски натпревари против ФК Црвена Звезда - Белград. Поранешниот европски и светски првак со своите млади категории се наоѓа на подготовки во Р.Македонија, поточно во СРЦ Истатов во...

ФК Академија Пандев, генерацијата на фудбалери родени 2003 година продолжува да реди победи на турнирот во Сандански, Р.Бугарија. Тие денеска беа поуспешни од ФК Черноморец со резултат 3:0 и го освоија првото место во групата 1. Ова беше трета победа...

Денес на теренот на ФК Здравје Радово во Радово се одигра пријателски натпревар помеѓу ФК Здравје Радово и ФК Академија Пандев. Нашиата екипа настапи со кадетскиот тим во кој имаше и 4 играчи од Младинскиот состав, односно играчи родени...

Денес на теренот со вештачка трева во Штип се одигра пријателски натпревар помеѓу Б тимот на ФК Брегалница Штип и тимот на ФК Академија Пандев, кој треба да учествува на престојниот 68 Viareggio Cup 2016. Во прекрасна атмосфера на добриот...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...