2019-05-25
Супер Лига

Супер Лига

Добрите настапи на турнирот во Вијареџо и одличниот настап во финалето од купот на Македонија во кадетска конкуренција беа доволен показател уште еден наш член да добие покана да ги покаже своите квалитети во италијанскиот гигант ФК Интер од...

Маневски Михаил е новиот интерес на италјанскиот гигант ФК Интер од Милано. По Јани Атанасов кој веќе има пред договор со истиот клуб, челните луѓе на младинските тимови на ФК Интер доставија официјална покана за Михаил Маневски. Одличната презентација...

Уште една потврда за добрите релации на ФК Академија Пандев со тимовите од Р.Италија. ФК Емполи, реномираниот тим од Сериа А, деновиве достави официјална покана до ФК Академија Пандев за играчот Михаил Маневски. Добрите игри на нашиот играч на турнирот...

Кадетите на ФК Академија Пандев, генерација 1999 изборија уште едно финале за нашиот тим. Инаку ова ќе биде второ последователно финале за оваа генерација на фудбалери на ФК Академија Пандев. Денес нашиот тим во возбудлив и неизвесен натпревар извојува...

Викендов се одигра првото пролетно коло од Младинската Супер Лига на Македонија. Најпрво, вчера во Скопје се сретнаа ФК Вардар и ФК Академија Пандев во категорија на фудбалери : помлади пионери и пионери. Во првиот натпревар домаќинот ФК Вардар...

Денес точно напладне младинскиот тим на ФК Академија Пандев патува за Р.Италија. Нашиот тим ќе биде учесник на претстојното 68-мото издание на престижниот турнир Viareggio Cup 2016. Експедицијата ќе брои 34 чланови од кои 25 фудбалери и 9 членови...

Викендов се одиграа четирите натпревари од Супер Лигата на Македонија. Вчера во Битола кадетите извојуваа победа против ФК Пелистер со 2:1, стрелец на двата гола беше Дарко Размоски. Младинците пак го забележаа единствениот пораз овој викенд, тие загубија со...

Ване Јованов, Михаил Маневски, Даниел Миловановиќ и Јани Атанасов дел од младата репрезентација на Македонија У19. Младата репрезентација на Македонија до 19 години во периодот од 6 до 11 октомври ќе настапува на УЕФА мини – квалификацискиот турнир за пласман...

ФК Металург - ФК Академија Пандев 2:3. Денес нашиот младински тим и во реванш натпреварот од 1/4 финалето извојува победа над ФК Металург со 2:3. Стрелци на головите на денешниот натпревар беа: Михаилов, Миловановиќ и Мишов. Нашиот тим по...

Нашите младинци утре го играат последниот натпревар на 6-то издание на ЦЕЕ Куп во Прага. Во натпревар за 5-то место нашиот тим ќе ги одмери силите со познатиот тим од БиХ , ФК Сараево. Почетокот на натпреварот е во 9:00...

Најуспешен настап во куп натпреварите имаше нашиот младински тим. Имено младинците на ФК Академија Пандев го одиграа првиот натпревар од 1/4 финалето на купот на Р: Македонија. Гостин на општинскиот терен со вештачка трева во Струмица беше младинскиот состав...

По вчерашниот пласман на младинците, денес и кадетите на ФК Академија Пандев се изборија за учество во големото финале од националниот куп. Нашиот тим денес извојува минимална, но значајна победа од 0:1 над тимот на ФК Работнички. Со вкупен...

Продолжува трендот на повикување на играчи од ФК Академија Пандев во националните селекции. Селекторот, г-дин Вујадин Станојковиќ, за претстојниот турнир кој ќе се одржи во Латвија во репрезентацијата на Македонија У-19 ги селектираше: Трапановски Христијан, Делевски Христијан и Маневски...

Минатата недела, на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица гостуваше ОФК Београд. Гостите одиграа два натпревраи со нашите тимови од генерација 2004 и 2006. Во двата натпревари гостите извојуваа минимални победи од по 1:0. Веќе за утре се најавени...

Младинскиот тим на ФК Академија Пандев во денешниот реванш натпревар од 1/2 финалето на националниот куп извојува уште една победа против тимот на ФК Ренова. По првиот натпревар кој нашиот младински тим го доби со 2:1, денес нашите младинци...

Големиот пријател на ФК Академија Пандев, Дејан Станковиќ, денес официјално беше назначен за советник на претседателот на УЕФА Александар Чеферин. Дејан Станковиќ е голем пријател на Горан Пандев, двајцата заедно ја имаа најуспешната сезона во ФК Интер кога во...

Денес на теренот на ФК Здравје Радово во Радово се одигра пријателски натпревар помеѓу ФК Здравје Радово и ФК Академија Пандев. Нашиата екипа настапи со кадетскиот тим во кој имаше и 4 играчи од Младинскиот состав, односно играчи родени...

Денес беше одржана ждрепката за ЦЕЕ Купот во Прага во кој нашиот младински тим немаше премногу среќа. Имено ФК Академија Пандев ќе биде во група со ФК Бохемианс 1905 и повеќекратниот бразилски шампион ФК Флуминенсе. Турнирот започнува на 21 јули...

Пионерите на ФК Академија Пандев, предводени од тренерот Александар Стојанов го одиграа квалификациониот натпревар од 1/8 финалето на купот на Македонија. Противник на нашиот тим беше солидната екипа на ФК Фљамуртари од Струга. Нашиот млад тим го доби натпреварот...

Кадетите и младинците на ФК Академија Пандев се победници во националниот куп на Р.Македонија. Двата наши тима беа поуспешни со идентични 1:0 над ФК Вардар. Најпрво кадетите не израдуваа со победата која беше дело на целиот колектив, но и...

Денес на теренот со вештачка трева во Штип се одигра пријателски натпревар помеѓу Б тимот на ФК Брегалница Штип и тимот на ФК Академија Пандев, кој треба да учествува на престојниот 68 Viareggio Cup 2016. Во прекрасна атмосфера на добриот...

Младинскиот тим на ФК Академија Пандев составен од играчи родени 1998 и 1999, денес патува на престижниот турнир ЦЕЕ КУП во Прага, Р. Чешка. Нашиот младински тим во четврток се среќава со тимот на ФК Бохемијанс, а ден покасно...

Втора година по ред ОФК Белград ќе гостува во Струмица. Добрите, пријателски односи помеѓу ФК Академија Пандев и ОФК Белград резултираа уште еднаш со договарање на пријателски натпревраи помеѓу повеќе генерации. Ни претставува особена чест што дури 6 тимови...

Кадетскиот тим на ФК Академија Пандев привршува со своите активности за оваа полусезона. Вчера на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ се одигра контролен натпревар помеѓу кадетскиот тим на ФК Академија Пандев (играчи родени 1999/00) и еден од...

Денес на теренот со вештачка трева во Струмица се одиграа три пријателски натпревари. Најпрво во 11 часот нашиот кадетско/младински тим одигра со ФК Здравје Радово и истиот натпревар нашите млади фудбалери го добија со 5:2. Потоа во 13 часот...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...