2019-05-26

Утре, нашиот сениорски тим, со почеток во 13:30 часот на “ Општинското игралиште со вештачка трева “ во Струмица ќе се одигра контролен натпревар против тимот на ФК Евромилк од Скопје кој е член во ВМЛ. Тимот на ФК Евромилк...

Денес се одиграа два натпревари од подготвителниот период. ФК Миравци - ФК Академија Пандев 3:1 (0:1) Младинскиот тим одигра интересен натпревар во Миравци со тимот на ФК Кожуф. Победа забележа поискусниот второлигашки тим. За одбележување е одличната игра на нашите младинци...

Покрај помладите категории на ФК Академија Пандев кои се активни со одигрување на пријателските натпревари, од утре со одигрување на подготвителни натпревари започнуваат и нашите сениори и младинци. Утре 06.02.2016 г. нашите младинци го играат првиот подготвителен натпревар против искусната...

Сениорскиот тим ги започна подготовките за новата полусезона. Шефот на стручниот штаб Панче Стојанов,  ја имаше прозивката точно напладне во 12 часот. Иако фудбалерите од 11.01.2016 г. работеа по однапред утврдена, индивидуална програма, веднаш после прозивката играчите ги имаа...

По само 6 поминати месеци по враќањето од Америка  и играњето во ФК Академија Пандев, Борче Атанасов замина во соседот ФК Хоризонт Турново. Младиот напаѓач е пред нов предизвик кој веднаш го прифати, а тоа да се обиде да...

По 1,5 година помината во ФК Хоризонт Турново, младинскиот репрезентативец во У21, Валентин Кочоски се враќа во матичниот клуб. Во заеднички договор со ФК Хоризонт Турново, одлучено е Кочоски во претстојниот период да биде дел од “ Академијата Пандев“. Раководните...

Пред крајот на полусезоната и заминувањето на заслужен одмор,  нашиот сениорски тим продолжува со одигрување на контролни натпревари. Денес по сончево време и солидни услови на теренот на „Цементара“ во Скопје контролен натпревар одиграа ФК Еуромилк и ФК Академија Пандев....

Вчера на фудбалскиот терен во Могила се одиграа 3 пријателски натпревари. Најпрво со почеток во 12 часот силите ги одмерија дечињата родени 2003 год. Натпреварот помеѓу ФШ Едене на еден и ФК Академија Пандев заврши со резултат 0:0. Иако натпреварот...

Сениорскиот тим на ФК Академија Пандев и по завршувањето на есенската полусезона во ТФЛ - Исток, продолжува со своите активности. Во изминатиот период беа одиграни два пријателски натпревари. Првиот се одигра во Неготино против квалитетниот тим на ФК Вардар -...

Денес во идеални услови за игра на “ Теренот со вештачка трева “ во Струмица се одигра интересен натпревар помеѓу првиот тим и младинците на ФК Академија Пандев. Во натпревар кој изобилуваше со многу прекрасни моменти за одвојување се двете...

Почитувани, ФК Академија Пандев,  после одржаниот состанок на УО на ден 09.11.2015 , по преспиената ноќ и анализираните моменти од натпреварот од  11 –то коло во ТФЛ- Исток  излегува со следново СООПШТЕНИЕ Цел на ова наше соопштение е  да ги демантираме одредени...

Во недела, 08.11.2015 се игра последното 11 - то коло на ТФЛ - Исток. На теренот на ФК Хоризон Турново во с. Турново со почеток во 13:00 часот се среќаваат ФК Академија Пандев и ФК Плачковица. На нашиот тим му...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...