2019-05-25

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите на Димов во изминативе две години. ФК Академија Пандев и Димов го продолжија договорот на...

Фудбалерите на Академија Пандев денеска точно напладне ги почнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Тренерот Панче Стојанов ја изврши прозивката, а потоа сите играчи одработија полесен тренинг како најава за она што следува во следните 40-тина дена до продолжението...

Со одигрувањето на заостанатиот натпревар против Вардар, почна зимскиот одмор за фудбалерите на Академија Пандев. Есенската полусезона помина одлично, дури и над очекувањата, па логично е амбициите за продолжението да бидат уште повисоки. Во договор со фудбалерите, стручниот штаб на...

Екипата на Академија Пандев ја има таа чест да ја информира јавноста за првото ново име кое ни пристапи. Од денес, член на нашето семејство е левиот бек Томислав Илиев кој во првиот дел од сезоната настапуваше за екипата на...

Академија Пандев денеска забележа нов пораз од актуелниот шампион Вардар, откако во Скопје, на арената „Филип Втори“, загубивме со 3:1. По завршувањето на натпреварот, тренерот на нашата екипа, Панче Стојанов, ја честиташе победата на противникот, но истакна дека е задоволен...

Нашиот тим во последниот натпревар од календарската година, забележа пораз. Во заостанатиот меч од 17. коло во ПМФЛ, актуелниот шампион Вардар повторно беше подобар, денес на „Филип Втори“ со резултат од 3-1. Домаќините во водство ги донесе Блажевски во 19....

Академија Пандев денеска става крај на најуспешната година во своето постоење. Последен противник ни е актуелниот шампион Вардар со кого игравме пред две недели и загубивме на домашен терен со 0-2. Денешниот натпревар е заостанат од 17. коло на Првата...

Академија Пандев денеска не успеа да оствари триумф со кој ќе ги залечи раните од претходниот неуспех против шампионот Вардар (0:2). На домашен терен на стадионот „Младост“ нашите момците беа минимално поразени со 0:1. Денеска во рамките на 18. коло од...

Денес во рамки на 18. коло во ПМФЛ, Академија Пандев силите ќе ги одмери со екипата на Силекс. Мечот се игра со почеток од 13.00 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Нашата екипа во мечот влегува со победнички императив и...

Екипата на Академија Пандев продолжува со своите одлични игри оваа сезона, па денеска го заверивме и пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија. Нашата екипа со убедлива победа над Тетекс од 4:1 го потврди пласманот меѓу четирите најдобри екипи во...

Академија Пандев покрај поразот од Вардар (0-2), од дуелот со актуелниот првак би можело да остане покуса за еден фудбалер од почетниот состав. При крајот на првото полувреме, непосредно пред примениот гол, поради повреда теренот мораше принудно да го...

Академија Пандев нема по добро да го памети месец ноември сооглед на тоа што забележа два порази, едно реми и само една победа во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ). Денес нашата екипа забележа пораз од актуелниот бранител на титулата,...

Екипата на Академија Пандев го забележа вториот пораз на домашен терен сезонава, вкупно петти, откако актуелниот шампион Вардар славеше на „Младост“ во Струмица со 0:2. Во прекрасен амбиент се одигра дебито помеѓу двете екипи, „Младост“ беше солидно исполнет, условите за...

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Вардар в недела ќе биде шлаг на есенскиот дел од сезоната за нашиот клуб. Интересот во Струмица е огромен поради што Академија Пандев донесе одлука да ги отвори вратите и на северната трибина од градскиот...

Заостанатиот натпревар меѓу Академија Пандев и Вардар од осмото коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра в недела од 13 часот во Струмица. Така одлучи Фудбалската федерација на Македонија иако в недела двете екипи требаше да се сретнат...

По двата порази во низа во Првата македонска фудбалска лига, нашата екипа забележа реми, откако денеска во дербито против Работнички ремизиравме со 1:1. По поразот на гостински терен кај Ренова, а потоа и од Победа кој беше прв пораз за...

Ново дерби во домашното првенство ја очекува екипата на Академија Пандев. По триумфот во Битола во претходното коло, нашиот тим денеска го пречекува Работнички кој игра како препороден во последно време. Во првиот дел од сезоната, на 24 септември го...

Велат: формата е минлива, класата е вечна. Најдобар доказ за тоа е Зоран Балдовалиев кој е вистинско богатство за Академија Пандев и ја живее својата втора фудбалска младост. Со 34 години, поранешниот македонски репрезентативец е трет стрелец во домашното фудбалско...

Нашиот тим во рамки од 15. коло во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ) го совлада тимот на Пелистер во Битола со резултат од 3-4 (1-2). Со ова ја прекинавме низата од два последователни порази. Мечот под  „Тумбе Кафе“ не тргна...

Фудбалерите на Академија Пандев во овој период се исклучително активни во репрезентациите на Македонија. Јани Атанасов, кој играше за репрезентацијата до 19 години, ја одведе Македонија во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство, откако го постигна својот втор гол...

Фудбалерот на Академија Пандев, Јани Атанасов го постигна победничкиот гол за репрезентацијата на Македонија до 19 години на стартот од квалификациите за пласман во Елитната фаза за ЕП. Македонија ја совлада Швајцарија со 2-1 во првиот меч и си го...

Екипата на Академија Пандев дојде до огромна предност во пресрет на реваншот од четвртфиналето во Купот на Македонија. Нашиот тим денеска славеше на гостински терен против екипата на Тетекс со 0:2 во првиот натпревар од четвртфиналето од Купот на Македонија,...

Огромно изненадување се случи денеска во рамките на 14. коло од Првата македонска фудбалска лига, откако нашата екипа го забележа првиот пораз на домашен терен во сезоната. Подобар од Академија Пандев денеска беше составот на Победа, која со минимални 1:0...

Академија Пандев денеска ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на домашен терен. Противник во 14. коло ќе ни биде поранешниот шампион Победа против која ќе се обиде да го задржиме второто место на прволигашката табела. Противникот е претпоследен,...

Денес Јани Атанасов полни 18 години, му посакуваме среќен роденден. Денес е 31.10.2017 и можеби ова ќе биде последна заедничка прослава на Јани Атанасов со Академија Пандев. Извесно е дека со полнолетството Атанасов да ја промени својата фудбалска средина веќе...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...