Академија Пандев денеска забележа нов пораз од актуелниот шампион Вардар, откако во Скопје, на арената „Филип Втори“, загубивме со 3:1. По завршувањето на натпреварот, тренерот на нашата екипа, Панче Стојанов, ја честиташе победата на противникот, но истакна дека е задоволен...

Нашиот тим во последниот натпревар од календарската година, забележа пораз. Во заостанатиот меч од 17. коло во ПМФЛ, актуелниот шампион Вардар повторно беше подобар, денес на „Филип Втори“ со резултат од 3-1. Домаќините во водство ги донесе Блажевски во 19....

Академија Пандев денеска става крај на најуспешната година во своето постоење. Последен противник ни е актуелниот шампион Вардар со кого игравме пред две недели и загубивме на домашен терен со 0-2. Денешниот натпревар е заостанат од 17. коло на Првата...

Академија Пандев денеска не успеа да оствари триумф со кој ќе ги залечи раните од претходниот неуспех против шампионот Вардар (0:2). На домашен терен на стадионот „Младост“ нашите момците беа минимално поразени со 0:1. Денеска во рамките на 18. коло од...

Денес во рамки на 18. коло во ПМФЛ, Академија Пандев силите ќе ги одмери со екипата на Силекс. Мечот се игра со почеток од 13.00 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Нашата екипа во мечот влегува со победнички императив и...

Екипата на Академија Пандев продолжува со своите одлични игри оваа сезона, па денеска го заверивме и пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија. Нашата екипа со убедлива победа над Тетекс од 4:1 го потврди пласманот меѓу четирите најдобри екипи во...

Академија Пандев покрај поразот од Вардар (0-2), од дуелот со актуелниот првак би можело да остане покуса за еден фудбалер од почетниот состав. При крајот на првото полувреме, непосредно пред примениот гол, поради повреда теренот мораше принудно да го...

Академија Пандев нема по добро да го памети месец ноември сооглед на тоа што забележа два порази, едно реми и само една победа во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ). Денес нашата екипа забележа пораз од актуелниот бранител на титулата,...

Екипата на Академија Пандев го забележа вториот пораз на домашен терен сезонава, вкупно петти, откако актуелниот шампион Вардар славеше на „Младост“ во Струмица со 0:2. Во прекрасен амбиент се одигра дебито помеѓу двете екипи, „Младост“ беше солидно исполнет, условите за...

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Вардар в недела ќе биде шлаг на есенскиот дел од сезоната за нашиот клуб. Интересот во Струмица е огромен поради што Академија Пандев донесе одлука да ги отвори вратите и на северната трибина од градскиот...

Заостанатиот натпревар меѓу Академија Пандев и Вардар од осмото коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра в недела од 13 часот во Струмица. Така одлучи Фудбалската федерација на Македонија иако в недела двете екипи требаше да се сретнат...

По двата порази во низа во Првата македонска фудбалска лига, нашата екипа забележа реми, откако денеска во дербито против Работнички ремизиравме со 1:1. По поразот на гостински терен кај Ренова, а потоа и од Победа кој беше прв пораз за...

Ново дерби во домашното првенство ја очекува екипата на Академија Пандев. По триумфот во Битола во претходното коло, нашиот тим денеска го пречекува Работнички кој игра како препороден во последно време. Во првиот дел од сезоната, на 24 септември го...

Велат: формата е минлива, класата е вечна. Најдобар доказ за тоа е Зоран Балдовалиев кој е вистинско богатство за Академија Пандев и ја живее својата втора фудбалска младост. Со 34 години, поранешниот македонски репрезентативец е трет стрелец во домашното фудбалско...

Нашиот тим во рамки од 15. коло во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ) го совлада тимот на Пелистер во Битола со резултат од 3-4 (1-2). Со ова ја прекинавме низата од два последователни порази. Мечот под  „Тумбе Кафе“ не тргна...

Фудбалерите на Академија Пандев во овој период се исклучително активни во репрезентациите на Македонија. Јани Атанасов, кој играше за репрезентацијата до 19 години, ја одведе Македонија во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство, откако го постигна својот втор гол...

Фудбалерот на Академија Пандев, Јани Атанасов го постигна победничкиот гол за репрезентацијата на Македонија до 19 години на стартот од квалификациите за пласман во Елитната фаза за ЕП. Македонија ја совлада Швајцарија со 2-1 во првиот меч и си го...

Екипата на Академија Пандев дојде до огромна предност во пресрет на реваншот од четвртфиналето во Купот на Македонија. Нашиот тим денеска славеше на гостински терен против екипата на Тетекс со 0:2 во првиот натпревар од четвртфиналето од Купот на Македонија,...

Огромно изненадување се случи денеска во рамките на 14. коло од Првата македонска фудбалска лига, откако нашата екипа го забележа првиот пораз на домашен терен во сезоната. Подобар од Академија Пандев денеска беше составот на Победа, која со минимални 1:0...

Академија Пандев денеска ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на домашен терен. Противник во 14. коло ќе ни биде поранешниот шампион Победа против која ќе се обиде да го задржиме второто место на прволигашката табела. Противникот е претпоследен,...

Денес Јани Атанасов полни 18 години, му посакуваме среќен роденден. Денес е 31.10.2017 и можеби ова ќе биде последна заедничка прослава на Јани Атанасов со Академија Пандев. Извесно е дека со полнолетството Атанасов да ја промени својата фудбалска средина веќе...

Академија Пандев не успеа да ја продолжи серијата добри резултати, откако денеска на гостувањето, беа поразени од домаќинот Ренова со 3:1. Победникот на овој натпревар се знаеше уште по првите 45 минути, кога Ренова си изработи уверливо водство од 3:0,...

Екипата на Академија Пандев денеска го игра натпреварот од 13. коло во Првата македонска фудбалска лига, а противник ќе ни биде екипата на Ренова. Нашиот тим денеска гостува во Тетово, каде против популарните „Гипсари“ ќе ја брка втората победа на...

Единствениот преостанат второлигаш во Купот на Македонија, Тетекс ќе и биде противник на Академија Пандев во четвртфиналето од ова натпреварување. Така одлучи денешната ждрепка во ФФМ. Со тетовскиот тим имаме исклучително позитивен биланс, минатата сезона се сретнавме три пати во Втората...

Екипата на Академија Пандев продолжува со перфектниот скор на домашен терен, откако на петтиот натпревар дојде до петта победа пред своите гледачи. Нашиот тим славеше победа и тоа против лидерот Шкендија која е еден од двата фаворити за шампионската титула...

Последни Вести

Академија Пандев денеска забележа нов пораз од актуелниот шампион Вардар, откако во Скопје, на арената „Филип Втори“, загубивме со 3:1. По завршувањето на натпреварот, тренерот...