Утре 31.10.2015 г ( сабота ), со почеток во 13:30 часот на градскиот стадион во Берово ќе се одигра натпреварот од 10-тото коло на ТФЛ - Исток помеѓу екипите на ФК Слога Виница и ФК Академија Пандев. Натпреварот ќе се...

Денес се одиграа првите натпревари од 1/4 финалето на националниот куп на Македонија. Кадетите на ФК Академија Пандев остварија значајна победа против ФК Мeталург со резултат од 3:0. Стрелци на головите беа : Ѓоргичков Методи во 36 мин, на 2:0...

Во четврток 29.10.2015. год. на „Општинскиот терен со вештачка трева “ во Струмица, се играат првите натпревари од 1/4 финалето на националниот куп на Македонија во кадетска и младинска конкуренција. Кадетите со почеток во 11 часот го играат својот прв...

Викендов се одигра 3-тото коло од Детската Фудбалска Лига - Југоисточен Регион. Натпреварите се одиграа на „Општинскиот терен со вештачка трева“ - Струмица, домаќин и организатор на колото беше ФК Академија Пандев. Освен прекрасното дружење на сите дечиња, за пофалба...

ФК Академија Пандев ја забележа 8-та победа во ТФЛ - Исток. Денес, рутинирано со 3:0 беше совладан, солидниот и искусен тим на ФК Осогово. Иванов Бојан во 32 мин. со прекрасен гол од слободен удар го отвори резултатот, на 2:0...

Почитувани љубители на фудбалската игра во Струмица. Повелете, во недела 25.10.2015 год, со почеток во 13:30 часот се игра дербито на Третата Фудбалска Лига Исток. Во рамките на 9 коло на “Општинскиот терен со вештачка трева“ во Струмица ќе...

Денеска во Бургас - Р.бугарија започнува квалификацискиот циклус на селекцијата У17. Во нашата група се уште селекциите на Шкотска, Италија и Бугарија. Денес во 18 часот по локално време отвараме против Шкотска , на 23.10. (петок) во 15:30 часот  играме...

Нашиот идол се враќа во националниот дрес на македонскиот терен. Еве ја неговата изјава: ''Среќен сум што повторно ќе бидат дел од репрезентацијата на Македонија. Разговаравме со новиот селектор и подготвен сум да се вратам во националниот тим. Помина долго време...

Сениорскиот тим на ФК Академија Пандев продолжува со победоносниот од во Третата Лига Исток. Завчера во с.Карбинци во рамките на 8 - то коло совладан беше тимот на ФК Карбинци со 0:3, полувреме 0:2. ФК Академија Пандев поведе so...

ФК Академија Пандев ќе биде дел од следното 68 издание на традиционалниот фудбалски турнир за млади категории Вијареџо 2016. Нашата фудбалска школа во текот на изминатата недела доби официјална покана од организаторот за учество на овој турнир, и истата...