Академија Пандев денеска забележа нов пораз од актуелниот шампион Вардар, откако во Скопје, на арената „Филип Втори“, загубивме со 3:1. По завршувањето на натпреварот, тренерот на нашата екипа, Панче Стојанов, ја честиташе победата на противникот, но истакна дека е задоволен...

Нашиот тим во последниот натпревар од календарската година, забележа пораз. Во заостанатиот меч од 17. коло во ПМФЛ, актуелниот шампион Вардар повторно беше подобар, денес на „Филип Втори“ со резултат од 3-1. Домаќините во водство ги донесе Блажевски во 19....

Академија Пандев денеска става крај на најуспешната година во своето постоење. Последен противник ни е актуелниот шампион Вардар со кого игравме пред две недели и загубивме на домашен терен со 0-2. Денешниот натпревар е заостанат од 17. коло на Првата...

Фудбалскиот клуб Беласица утре одбележува 95 години од своето постоење, јубилеј со кој можат да пофалат мал број клубови во земјава. Беласица има огромен придонес не само за развојот на струмичкиот, туку и на македонскиот фудбал и заслужува целосен респект...

Два члена на Академија Пандев се закитија со индивидуални награди на изборот на најдобрите што го организираше Фудбалската федерација на Македонија. Првотимецот Александар Мишов е прогласен за најдобар стрелец во младинскиот фудбал, а Илија Матеничаров за фудбалски работник на годината....

Академија Пандев денеска не успеа да оствари триумф со кој ќе ги залечи раните од претходниот неуспех против шампионот Вардар (0:2). На домашен терен на стадионот „Младост“ нашите момците беа минимално поразени со 0:1. Денеска во рамките на 18. коло од...

Денес во рамки на 18. коло во ПМФЛ, Академија Пандев силите ќе ги одмери со екипата на Силекс. Мечот се игра со почеток од 13.00 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Нашата екипа во мечот влегува со победнички императив и...

Кадетската и младинската екипа на Академија Пандев денеска во Струмица играа против ФК Вардар во рамките на државниот шампионот во овие категории. Во кадетска конкуренција, во потполно рамноправен дуел изгубивме со 0:3. Резултатот воопшто не кореспондира со реалноста бидејќи при...

Академија Пандев наскоро ќе има свој центар во кој ќе тренираат сите екипи. Изградбата на центарот оди одлично, наскоро треба да биде готов и веќе од идната сезона, ако нема проблеми, ќе имаме свој дом.  

Екипата на Академија Пандев продолжува со своите одлични игри оваа сезона, па денеска го заверивме и пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија. Нашата екипа со убедлива победа над Тетекс од 4:1 го потврди пласманот меѓу четирите најдобри екипи во...