2019-05-25
Фотогалерија

Фотогалерија

video

Целосната прес конференција на која беа откриени намерите и плановите на ФК Академија Пандев, одржана во х.Александар Палас на 27 јули 2017, може да ја погледнете во продолжение.

Денес заврши натпреварувањет во регионалната лига Југоисточен регион. Се натпреврауваа две генерации на фудбалери и тоа 2002 и 2003. ФК Академија Пандев во апсолутна доминација ги освои првенстават. Генерацијата 2002 со без ниту еден пораз и нерешен резултат и...

На денешниот меч помеѓу ФК Академија Пандев : ФК Карпати Лвов У21 ФК Академија Пандев без ...

Турската национална спортска телевизија пројави интерес за снимање емисија за ФК Академија Пандев, за Горан Пандев, за Македонскиот фудбал. Свое интервју за истата дадоа фудбалерите на ФК Академија Пандев Сашко Пандев и Јани Атанасов како и координаторот Југослав Тренчовски.  

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници,  ФК Академија Пандев на сите свои фанови, соработници и љубители на фудбалот им посакува здравје, среќа и многу убави моменти во годината што ни предстои.      

Две генерации на ФК Академија Пандев, фудбалерчиња родени 2005 и 2008 беа учесници на Botev Cup 2016. Покрај учењето и стекнувањето на новите фудбалски вештини, дружењето и размената на искуство, нашите дечиња не израдуваа и со добрите игри и...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...