2019-05-25
Детска Лига

Детска Лига

Уште една наша генерација беше успешна во вчерашните натпревари од националниот куп. Генерација 2002 го одигра првиот 1/4 финален натпревар во националниот куп. Нашиот млад тим гостуваше во Прилеп каде го одигра првиот натпревар против ФК Победа. ФК Академија...

Нашите дечиња го одиграа квалификациониот натпревар од 1/8 финалето од националниот куп за фудбалери родени 2003. Домаќин на нашиот тим беше нашата пријателска школа од  Охрид, ФК Фер Плеј. Натпреварот заврши со победа на нашите дечиња од 0:2 која...

Вчера на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица, нашите петлиња ги започнаа натпреварите во регионалната лига Исток. Нашите дечиња од генерацијата 2002 беа домаќина на ФК Кожуф и истиот го добија со убедливи 7:0. Помалите петлиња, генерација 2003...

Две генерации на ФК Академија Пандев, фудбалерчиња родени 2005 и 2008 беа учесници на Botev Cup 2016. Покрај учењето и стекнувањето на новите фудбалски вештини, дружењето и размената на искуство, нашите дечиња не израдуваа и со добрите игри и...

Во вторник 21.06.2016, на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ во Струмица ќе се одигра пријателски натпревар за генерацијата на дечиња родени 2004 год. Гостин на ФК Академија Пандев ќе биде познатата фудбалска школа ФК Кул од Скопје....

Овој викенд активни беа скоро сите категории на дечињата кои се натпреваруваат во детската лига. Така во саботата 04.06.2016, гости на ФК Академија Пандев беа дечињата од школата Јанг Бојс од Неготино и се одиграа следниве натпревари: Генерација 2004 ФК Академија...

Денес на прекрасните фудбалски терени при ФФМ, во малото детско фудбалско царство како што го нарекуваат присутните гледачи, нашата фудбалска академија стана шампион во две генерации. Најпрво помладите дечиња родени 2003 година во финалниот натпревар славеа над ФК Шкендија со...

Денес се одиграа финалните натпревари во Детската Фудбалска Лига на Југоисточниот регион во организација на ФФМ. И ова година како и минатата апсолутен победник во сите 6 категории беше ФК Академија Пандев. Нашите дечиња се покажаа супериорни против своите противници...

ФК Академија Пандев : ФК 2 Коррику 1:4. Во денешниот натпревар помеѓу двата тима на дечиња родени 2004 год, гостите од Приштина се покажаа како подобар противник. Тие доминираа во текот на 3-те дела кои се одиграа по 30...

Утре 26.04.2016 (вторник) гостин на ФК Академија Пандев ќе биде реномираната фудбалска школа ФК 2 Коррику од Приштина, Р.косово. По тој повод генерацијата на дечиња родени 2004 година ќе одиграат пријателски натпревар со своите врсници од Косово.Ова ќе биде уште...

Немавме сили за уште еден подвиг. Игравме храбро и одговорно, но заморот се повеќе се забележуваше на лицето на нашите дечиња. Физички појакиот и поснажниот тим на ФК Левски тоа успеа да го искористи и да го добие денешниот...

Денес се одиграа 3 натпревари на теренот со вештачка трева во Струмица. Тимот на ОФК Белград допатува во Струмица со мало задоцнување поради проблеми на граничниот премин од Грција. Генерација 2000 ФК Академија Пандев - ОФК Белград 1:1 Честа да го отворат тромечот...

Успешната соаботка помеѓу двата клуба продолжува и понатаму. После одигрувањето на двомечот минатата недела за утре се закажани нови три натпревари. Распоредот на утрешните натпревари е следен : 11 часот : Генерација 2000 ФК Академија Пандев -  ОФК Белград 12:30 часот : Генерација...

Продолжува победоносниот од на ФК Академија Пандев генерација 2003 на                “ Балканика Куп “ 2016 во Сандански, Р.Бугарија. Нашите дечиња во денешното полуфинале извојуваа победа од 4:0 против ФК Орлета од Пазарџик. Ова...

ФК Академија Пандев, генерацијата на фудбалери родени 2003 година продолжува да реди победи на турнирот во Сандански, Р.Бугарија. Тие денеска беа поуспешни од ФК Черноморец со резултат 3:0 и го освоија првото место во групата 1. Ова беше трета победа...

Денес се одигра второто коло по групи на турнирот за дечиња “ Балканика Куп 2016“ - Сандански, Р. Бугарија. Генерација 2001 ФК Академија Пандев - ФК ЦСКА Софија 0:3 (0:0) Нашите дечиња родени 2001 година претрпеа убедлив пораз од ФК ЦСКА Софија....

За разлика од повозрасните категории, каде “ Виареџо тимот “ го одложи својот натпревар со ФК Брегалница поради лошите временски услови, помладите генерации имаа ден исполнет со активности. Три наши генерации одиграа контролни натпревари. На Балканика Куп - Сандански стартуваа натпреварите...

Продолжуваат меѓународните настапи за младите членови на ФК Академија Пандев. Утре 10.02.2016 стартува Балаканика Куп - Сандански 2016. Турнирот ќе трае до 14.02.2016 и ќе се одржува на неколку терени во Сандански, Р. Бугарија. На турнирот учество ќе земат повеќе...

Младите фудбалерчиња на ФК Академија Пандев денес одиграа три натпревари во 3 различни генерации. Генерација 2003 ФК Шкендија - ФК Академија Пандев 0:2 Утринава на терените на СРЦ Истатов со почеток во 10 часот се одигра квалитетен натпревар помегу ФК Шкендија и...

Продолжуваат меѓународните натпревари за фудбалерчињата на ФК Академија Пандев. Повод за уште едно дружење и уште едно меѓународно искуство за наште дечиња се следните натпревари. Оваа недела 07.02.2016 на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ во Струмица , гости...

Прекрасни моменти, дружење, возбуда и воздишки. На терените на СРЦ Истатов во Дојран нашите фудбалерчиња одиграа навистина возбудливи натпревари. Резултатите беа во втор план, но секако на крајот мора да се сумираат истите, а тие гласеа: Ген.2002 ФК Академија Пандев -...

Вчера на фудбалскиот терен во Могила се одиграа 3 пријателски натпревари. Најпрво со почеток во 12 часот силите ги одмерија дечињата родени 2003 год. Натпреварот помеѓу ФШ Едене на еден и ФК Академија Пандев заврши со резултат 0:0. Иако натпреварот...

Денес се договорени одигрување на 6 пријателски натпревари со нашите пријатели ОФК Београд, Р. Србија. Една од најпризнатите фудбалски школи во Белград ќе бидат наши гости во месец февруари. Во првата недела на феврури ќе се одиграат два натпревари за генерациите...

Викендов се одигра 3-тото коло од Детската Фудбалска Лига - Југоисточен Регион. Натпреварите се одиграа на „Општинскиот терен со вештачка трева“ - Струмица, домаќин и организатор на колото беше ФК Академија Пандев. Освен прекрасното дружење на сите дечиња, за пофалба...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...