2019-03-25
Детска Лига

Детска Лига

Поранешниот репрезентативец и актуелен член на сениорскиот тим на ФК Академија Пандев, Драган Начевски, ќе биде вклучен во тренажниот процес на младите дечиња во ФК Академија Пандев. Искусниот фудбалер кој веќе се има стекнато со УЕФА А диплома ќе...

ФК Академија Пандев : ФК 2 Коррику 1:4. Во денешниот натпревар помеѓу двата тима на дечиња родени 2004 год, гостите од Приштина се покажаа како подобар противник. Тие доминираа во текот на 3-те дела кои се одиграа по 30...

Викендот се одигра второто коло од детската лига на Југоисточниот регион. Нашите дечиња имаа повеќе од успешен настап во изминатите натпревари. За одбележување е рекордната победа на ген.2008 над соседот ФК Беласица од 16:0. Дечињата на тренерот Звонко Тодоров...

За разлика од повозрасните категории, каде “ Виареџо тимот “ го одложи својот натпревар со ФК Брегалница поради лошите временски услови, помладите генерации имаа ден исполнет со активности. Три наши генерации одиграа контролни натпревари. На Балканика Куп - Сандански стартуваа натпреварите...

генерација 2003 - ФК Академија Пандев : ФК Фортуна 2009 12:1 Во првиот натпревар од 1/4 финалето на купот на Македонија за играчи родени 2003 и помали нашиот тим имаше успешен настап и убедлива победа. ФК Академија Пандев го совлада...

Овој викенд активни беа скоро сите категории на дечињата кои се натпреваруваат во детската лига. Така во саботата 04.06.2016, гости на ФК Академија Пандев беа дечињата од школата Јанг Бојс од Неготино и се одиграа следниве натпревари: Генерација 2004 ФК Академија...

Вчера на фудбалскиот терен во Могила се одиграа 3 пријателски натпревари. Најпрво со почеток во 12 часот силите ги одмерија дечињата родени 2003 год. Натпреварот помеѓу ФШ Едене на еден и ФК Академија Пандев заврши со резултат 0:0. Иако натпреварот...

Викендов се одигра 3-тото коло од Детската Фудбалска Лига - Југоисточен Регион. Натпреварите се одиграа на „Општинскиот терен со вештачка трева“ - Струмица, домаќин и организатор на колото беше ФК Академија Пандев. Освен прекрасното дружење на сите дечиња, за пофалба...

Немавме сили за уште еден подвиг. Игравме храбро и одговорно, но заморот се повеќе се забележуваше на лицето на нашите дечиња. Физички појакиот и поснажниот тим на ФК Левски тоа успеа да го искористи и да го добие денешниот...

Денеска стартуваше турнирот "Софија Куп" 2017 што се одржува во Софија, Р.Бугарија. Нашите дечиња од генерација 2008 стартуваше со убедлива победа од 6:0 против тимот на ФК ДИТ. Утре претпладне во 9:00 часот по локално време нашите надежи играат...

ФК Академија Пандев, генерацијата на фудбалери родени 2003 година продолжува да реди победи на турнирот во Сандански, Р.Бугарија. Тие денеска беа поуспешни од ФК Черноморец со резултат 3:0 и го освоија првото место во групата 1. Ова беше трета победа...

Денес се одиграа 3 натпревари на теренот со вештачка трева во Струмица. Тимот на ОФК Белград допатува во Струмица со мало задоцнување поради проблеми на граничниот премин од Грција. Генерација 2000 ФК Академија Пандев - ОФК Белград 1:1 Честа да го отворат тромечот...

Денес се одиграа финалните натпревари во Детската Фудбалска Лига на Југоисточниот регион во организација на ФФМ. И ова година како и минатата апсолутен победник во сите 6 категории беше ФК Академија Пандев. Нашите дечиња се покажаа супериорни против своите противници...

Академија Пандев ја продолжи традицијата откако осма година по ред, календарската година ја заврши со манифестација за најмладите. Во спортската сала „Парк“ во Струмица, во организација на нашиот клуб, Дедо Мраз со асистенција на нашите искусни првотимци, Сашко Пандев и...

Фудбалерите на ФК Академија Пандев за играчи родени 2002 и помлади истотака се пласираше во полуфиналето од купот на Македонија за оваа категорија. Нашиот тим беше убедлив и во реваншот против ФК Победа кој исто така го добија со...

Заврши годинашново издание на Евима Куп 2017 во Банско, Р. Бугарија.  Во изминативе 5 дена ФК Академија Пандев беше претставувана со две генерации и тоа 2005 и 2008. Нашите дечиња покрај другарувањето, искуството имаа и повеќе од успешни настапи....

Утре 26.04.2016 (вторник) гостин на ФК Академија Пандев ќе биде реномираната фудбалска школа ФК 2 Коррику од Приштина, Р.косово. По тој повод генерацијата на дечиња родени 2004 година ќе одиграат пријателски натпревар со своите врсници од Косово.Ова ќе биде уште...

Денес се договорени одигрување на 6 пријателски натпревари со нашите пријатели ОФК Београд, Р. Србија. Една од најпризнатите фудбалски школи во Белград ќе бидат наши гости во месец февруари. Во првата недела на феврури ќе се одиграат два натпревари за генерациите...

Продолжуваат меѓународните настапи за младите членови на ФК Академија Пандев. Утре 10.02.2016 стартува Балаканика Куп - Сандански 2016. Турнирот ќе трае до 14.02.2016 и ќе се одржува на неколку терени во Сандански, Р. Бугарија. На турнирот учество ќе земат повеќе...

Големиот пријател на ФК Академија Пандев, Дејан Станковиќ, денес официјално беше назначен за советник на претседателот на УЕФА Александар Чеферин. Дејан Станковиќ е голем пријател на Горан Пандев, двајцата заедно ја имаа најуспешната сезона во ФК Интер кога во...

Вчера на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица, нашите петлиња ги започнаа натпреварите во регионалната лига Исток. Нашите дечиња од генерацијата 2002 беа домаќина на ФК Кожуф и истиот го добија со убедливи 7:0. Помалите петлиња, генерација 2003...

Конечно стартуваа натпреварите во регионалната лига за ФК Академија Пандев. После две кола во кои беа слободни нашите тимови, денес се одиграа дерби натпреварите против ФК Беласица во генерациите 2003 и 2002. Во првиот натпревар во генерација 2003 ФК...

Денес нашите дечиња од генерација 2008 заминаа на меѓународниот турнир "Царско Село Куп" 2017 кој се одржува во Софија, Р. Бугарија. Турнирот се одржува од 22 до 26 февруари на кој учество ќе земат реномирани тимови и фудбалски школи...

Уште една наша генерација беше успешна во вчерашните натпревари од националниот куп. Генерација 2002 го одигра првиот 1/4 финален натпревар во националниот куп. Нашиот млад тим гостуваше во Прилеп каде го одигра првиот натпревар против ФК Победа. ФК Академија...

Денес се одигра второто коло по групи на турнирот за дечиња “ Балканика Куп 2016“ - Сандански, Р. Бугарија. Генерација 2001 ФК Академија Пандев - ФК ЦСКА Софија 0:3 (0:0) Нашите дечиња родени 2001 година претрпеа убедлив пораз од ФК ЦСКА Софија....

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...