2019-05-26
Детска Лига

Детска Лига

Викендот се одигра второто коло од детската лига на Југоисточниот регион. Нашите дечиња имаа повеќе од успешен настап во изминатите натпревари. За одбележување е рекордната победа на ген.2008 над соседот ФК Беласица од 16:0. Дечињата на тренерот Звонко Тодоров...

Фудбалската школа „Грозданоски“ е една од првите кои го прифатиja повикот да работат под капата на Академија Пандев. Откако минатиот месец беше усвоен унифицираниот план за работа и селектирање на младите фудбалери, со него почна да функционира и школата „Грозданоски“....

Денес на прекрасните фудбалски терени при ФФМ, во малото детско фудбалско царство како што го нарекуваат присутните гледачи, нашата фудбалска академија стана шампион во две генерации. Најпрво помладите дечиња родени 2003 година во финалниот натпревар славеа над ФК Шкендија со...

Турнирот “ Кул Куп 2016“ кој го организира нашата збратимена фудбалска школа ФК Кул - Пандев од Скопје е во полн ек. Денес завршија натпревраите во групната фаза, а веќе утре претпладне и попладне се закажани и завршните натпревари...

ФК Академија Пандев како секој организиран клуб мисли на својата иднина. Деновиве во клупските простории пристигна опремата за дечињата кои се натпреваруваат во “Детската Лига“ - Југоисточен регион. ФК Академија Пандев во ова натпреварување учествува со 7 тимови поделени...

Поранешниот репрезентативец и актуелен член на сениорскиот тим на ФК Академија Пандев, Драган Начевски, ќе биде вклучен во тренажниот процес на младите дечиња во ФК Академија Пандев. Искусниот фудбалер кој веќе се има стекнато со УЕФА А диплома ќе...

Заврши годинашново издание на Евима Куп 2017 во Банско, Р. Бугарија.  Во изминативе 5 дена ФК Академија Пандев беше претставувана со две генерации и тоа 2005 и 2008. Нашите дечиња покрај другарувањето, искуството имаа и повеќе од успешни настапи....

Конечно стартуваа натпреварите во регионалната лига за ФК Академија Пандев. После две кола во кои беа слободни нашите тимови, денес се одиграа дерби натпреварите против ФК Беласица во генерациите 2003 и 2002. Во првиот натпревар во генерација 2003 ФК...

Денеска стартуваше турнирот "Софија Куп" 2017 што се одржува во Софија, Р.Бугарија. Нашите дечиња од генерација 2008 стартуваше со убедлива победа од 6:0 против тимот на ФК ДИТ. Утре претпладне во 9:00 часот по локално време нашите надежи играат...

Минатата недела, на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица гостуваше ОФК Београд. Гостите одиграа два натпревраи со нашите тимови од генерација 2004 и 2006. Во двата натпревари гостите извојуваа минимални победи од по 1:0. Веќе за утре се најавени...

Големиот пријател на ФК Академија Пандев, Дејан Станковиќ, денес официјално беше назначен за советник на претседателот на УЕФА Александар Чеферин. Дејан Станковиќ е голем пријател на Горан Пандев, двајцата заедно ја имаа најуспешната сезона во ФК Интер кога во...

Денес се одиграа само два нтпревари од детската лига на Југо- источниот  регион. Нашите тимови како и вообичаено имаа лесни задачи со своите противници. За одбележување е победата на генерацијата 2004 која ја предводи легендата на струмичкиот фудбал Петар...

Денес се одиграа финалните натпревари во Детската Фудбалска Лига на Југоисточниот регион во организација на ФФМ. И ова година како и минатата апсолутен победник во сите 6 категории беше ФК Академија Пандев. Нашите дечиња се покажаа супериорни против своите противници...

Нашите дечиња го одиграа квалификациониот натпревар од 1/8 финалето од националниот куп за фудбалери родени 2003. Домаќин на нашиот тим беше нашата пријателска школа од  Охрид, ФК Фер Плеј. Натпреварот заврши со победа на нашите дечиња од 0:2 која...

Две генерации на дечиња се вратија од престижниот турнир “ Пиин Куп Банско“ 2017. Особена гордост и задоволство ни преставува што освен добрата презентација на фудбалот од Струмица и Македонија , нашите дечиња се закитија и со златните медали. Генерациите...

генерација 2003 - ФК Академија Пандев : ФК Фортуна 2009 12:1 Во првиот натпревар од 1/4 финалето на купот на Македонија за играчи родени 2003 и помали нашиот тим имаше успешен настап и убедлива победа. ФК Академија Пандев го совлада...

Денес стартува реномираниот турнир "Евима куп" 2017. ФК Академија Пандев на овој турнир во соседна Бугарија ќе учествува со две генерации и тоа дечињата родени 2008 и 2005 година. Натпреварите започнуваат веќе утре наутро со почеток во 9:30 часот...

Во вторник 21.06.2016, на “ Општинскиот терен со вештачка трева “ во Струмица ќе се одигра пријателски натпревар за генерацијата на дечиња родени 2004 год. Гостин на ФК Академија Пандев ќе биде познатата фудбалска школа ФК Кул од Скопје....

Втора година по ред ОФК Белград ќе гостува во Струмица. Добрите, пријателски односи помеѓу ФК Академија Пандев и ОФК Белград резултираа уште еднаш со договарање на пријателски натпревраи помеѓу повеќе генерации. Ни претставува особена чест што дури 6 тимови...

Вчера на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица, нашите петлиња ги започнаа натпреварите во регионалната лига Исток. Нашите дечиња од генерацијата 2002 беа домаќина на ФК Кожуф и истиот го добија со убедливи 7:0. Помалите петлиња, генерација 2003...

ФК Академија Пандев : ФК 2 Коррику 1:4. Во денешниот натпревар помеѓу двата тима на дечиња родени 2004 год, гостите од Приштина се покажаа како подобар противник. Тие доминираа во текот на 3-те дела кои се одиграа по 30...

Две генерации на ФК Академија Пандев, фудбалерчиња родени 2005 и 2008 беа учесници на Botev Cup 2016. Покрај учењето и стекнувањето на новите фудбалски вештини, дружењето и размената на искуство, нашите дечиња не израдуваа и со добрите игри и...

Немавме сили за уште еден подвиг. Игравме храбро и одговорно, но заморот се повеќе се забележуваше на лицето на нашите дечиња. Физички појакиот и поснажниот тим на ФК Левски тоа успеа да го искористи и да го добие денешниот...

Академија Пандев бележи значителни успеси не само во првиот тим, туку и во помладите категории, каде има оптимизам за уште подобри резултати во иднина. Младите генерации на Академија Пандев 2007 и 2008, моментално се на турнирот „Pirin Cup“ во Банско,...

Викендов се одигра 4-то коло во детската лига на Југоисточниот регион. Нашите дечиња имаа повеќе од успешни настапи. Тие во сите натпревари вкупно постигнаа 50 голови. Еве ги постигнатите резултати за дечињата на ФК Академија Пандев: Генерација 2004/05: ФК Валандово Вардар...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...