2019-05-25
Детска Лига

Детска Лига

Академија Пандев ја продолжи традицијата откако осма година по ред, календарската година ја заврши со манифестација за најмладите. Во спортската сала „Парк“ во Струмица, во организација на нашиот клуб, Дедо Мраз со асистенција на нашите искусни првотимци, Сашко Пандев и...

Фудбалската школа „Грозданоски“ е една од првите кои го прифатиja повикот да работат под капата на Академија Пандев. Откако минатиот месец беше усвоен унифицираниот план за работа и селектирање на младите фудбалери, со него почна да функционира и школата „Грозданоски“....

Заврши турнирот „Pirin Cup“ кој деновиве се одржуваше во Банско, Бугарија. Генерациите на Академија Пандев 2007 и 2008 година, го завршија со пласман на третото, односно генерација 2008 на втората позиција, каде во финалето беа поразени од своите противници ПАОК...

Академија Пандев бележи значителни успеси не само во првиот тим, туку и во помладите категории, каде има оптимизам за уште подобри резултати во иднина. Младите генерации на Академија Пандев 2007 и 2008, моментално се на турнирот „Pirin Cup“ во Банско,...

Две генерации на дечиња се вратија од престижниот турнир “ Пиин Куп Банско“ 2017. Особена гордост и задоволство ни преставува што освен добрата презентација на фудбалот од Струмица и Македонија , нашите дечиња се закитија и со златните медали. Генерациите...

Утре започнува турнирот "Pirin Cup Bansko" 2017. Истиот ќе се одржи од 01-04.06.2017 год. а ФК Академија Пандев на претстојниот турнир ќе биде репрезентирана со две генерации и тоа 2005 и 2008. За нашите млади надежи ова ќе претставува ново...

Заврши годинашново издание на Евима Куп 2017 во Банско, Р. Бугарија.  Во изминативе 5 дена ФК Академија Пандев беше претставувана со две генерации и тоа 2005 и 2008. Нашите дечиња покрај другарувањето, искуството имаа и повеќе од успешни настапи....

Денес стартува реномираниот турнир "Евима куп" 2017. ФК Академија Пандев на овој турнир во соседна Бугарија ќе учествува со две генерации и тоа дечињата родени 2008 и 2005 година. Натпреварите започнуваат веќе утре наутро со почеток во 9:30 часот...

Конечно стартуваа натпреварите во регионалната лига за ФК Академија Пандев. После две кола во кои беа слободни нашите тимови, денес се одиграа дерби натпреварите против ФК Беласица во генерациите 2003 и 2002. Во првиот натпревар во генерација 2003 ФК...

ФК Академија Пандев како секој организиран клуб мисли на својата иднина. Деновиве во клупските простории пристигна опремата за дечињата кои се натпреваруваат во “Детската Лига“ - Југоисточен регион. ФК Академија Пандев во ова натпреварување учествува со 7 тимови поделени...

Големиот пријател на ФК Академија Пандев, Дејан Станковиќ, денес официјално беше назначен за советник на претседателот на УЕФА Александар Чеферин. Дејан Станковиќ е голем пријател на Горан Пандев, двајцата заедно ја имаа најуспешната сезона во ФК Интер кога во...

Утрово нашите млади надежи го одиграа својот трет и последен натпревар во групата, противник на нашиот тим беше ФК Локомотиб Софија, а нашите дечиња извојуваа минимална победа од 1:0. Денес попладне во 17 часот се играат полуфиналните натпревари за...

Уште една убедлива победа на ФК Академија Пандев ген.2008. Утрово на турнирот "Софија Куп" 2017 нашите дечиња извојуваа уште една убедлива победа, овојпат жртва на нашите млади надежи беше ФК Берое Стара Загора. Нашите дечиња победија со 4:0 и...

Денес на тренинг центарот "Петар Милошевски" при ФФМ две наши генерации на фудбалери одиграа два натпревари. Во првиот натпревар кој започна во 13 часот ФК Академија Пандев ген.2002 и Спортската Академија при ФФМ ген.2002 одиграа возбудлив и тврд натпревар...

Денеска стартуваше турнирот "Софија Куп" 2017 што се одржува во Софија, Р.Бугарија. Нашите дечиња од генерација 2008 стартуваше со убедлива победа од 6:0 против тимот на ФК ДИТ. Утре претпладне во 9:00 часот по локално време нашите надежи играат...

Денес нашите дечиња од генерација 2008 заминаа на меѓународниот турнир "Царско Село Куп" 2017 кој се одржува во Софија, Р. Бугарија. Турнирот се одржува од 22 до 26 февруари на кој учество ќе земат реномирани тимови и фудбалски школи...

Поранешниот репрезентативец и актуелен член на сениорскиот тим на ФК Академија Пандев, Драган Начевски, ќе биде вклучен во тренажниот процес на младите дечиња во ФК Академија Пандев. Искусниот фудбалер кој веќе се има стекнато со УЕФА А диплома ќе...

Минатата недела, на Општинскиот терен со вештачка трева во Струмица гостуваше ОФК Београд. Гостите одиграа два натпревраи со нашите тимови од генерација 2004 и 2006. Во двата натпревари гостите извојуваа минимални победи од по 1:0. Веќе за утре се најавени...

Втора година по ред ОФК Белград ќе гостува во Струмица. Добрите, пријателски односи помеѓу ФК Академија Пандев и ОФК Белград резултираа уште еднаш со договарање на пријателски натпревраи помеѓу повеќе генерации. Ни претставува особена чест што дури 6 тимови...

Викендов се одигра 4-то коло во детската лига на Југоисточниот регион. Нашите дечиња имаа повеќе од успешни настапи. Тие во сите натпревари вкупно постигнаа 50 голови. Еве ги постигнатите резултати за дечињата на ФК Академија Пандев: Генерација 2004/05: ФК Валандово Вардар...

Турнирот “ Кул Куп 2016“ кој го организира нашата збратимена фудбалска школа ФК Кул - Пандев од Скопје е во полн ек. Денес завршија натпревраите во групната фаза, а веќе утре претпладне и попладне се закажани и завршните натпревари...

Денес се одиграа само два нтпревари од детската лига на Југо- источниот  регион. Нашите тимови како и вообичаено имаа лесни задачи со своите противници. За одбележување е победата на генерацијата 2004 која ја предводи легендата на струмичкиот фудбал Петар...

Фудбалерите на ФК Академија Пандев за играчи родени 2002 и помлади истотака се пласираше во полуфиналето од купот на Македонија за оваа категорија. Нашиот тим беше убедлив и во реваншот против ФК Победа кој исто така го добија со...

генерација 2003 - ФК Академија Пандев : ФК Фортуна 2009 12:1 Во првиот натпревар од 1/4 финалето на купот на Македонија за играчи родени 2003 и помали нашиот тим имаше успешен настап и убедлива победа. ФК Академија Пандев го совлада...

Викендот се одигра второто коло од детската лига на Југоисточниот регион. Нашите дечиња имаа повеќе од успешен настап во изминатите натпревари. За одбележување е рекордната победа на ген.2008 над соседот ФК Беласица од 16:0. Дечињата на тренерот Звонко Тодоров...

Последни Вести

Диме Димов, 24 годишниот централен одбранбен играч денес го продолжи договорот со ФК Академија Пандев. Раководството на нашиот тим е сосема задоволно од настапите...