1/4 финале за пионери прв натпревар – ФК Победа – ФК Академија Пандев 2:0

3207

Во првиот 1/4 финален натпревар од купот на Македонија во пионерска конкуренција нашиот тим претрпе пораз од 2:0. Подобар од нашиот тим беше ФК Победа која успешно знаеше да го искористи домашниот терен и да забележи значајна победа. Во реваншот нашите пионери ќе се обидат да ја надоместат негативат иако реално противникот има солидна предност.