Фотогалерија : ФК Академија Пандев со две генерации шампиони на Југоисточниот регион

4724

Денес заврши натпреварувањет во регионалната лига Југоисточен регион. Се натпреврауваа две генерации на фудбалери и тоа 2002 и 2003. ФК Академија Пандев во апсолутна доминација ги освои првенстават. Генерацијата 2002 со без ниту еден пораз и нерешен резултат и со гол разлика 63:1 беше повеќе од убедлива, а исто така и генерацијата 2003 заврши со сите победи и гол разлика 94:2.

Денес претставници на ФФМ допатуваа во Струмица и ги доделија пехарите за нашите млади фудбалер, а фотогалеријата од истата церемонија можете да ја погледнете подолу:

18471452_1722253524467952_1242263665_n (1) 18472197_1722248661135105_1044920977_o (1) 18472197_1722248661135105_1044920977_o 18472469_1722253064467998_582291098_o 18472472_1722253487801289_208959609_o (1) 18472587_1722248784468426_1801448321_o 18492167_1722253601134611_1104551136_n (1) 18492991_1722253001134671_839743699_o 18493092_1722252954468009_236347678_o 18493283_1722248324468472_1672260473_o 18493333_1722248534468451_609070047_o 18493371_1722253647801273_471529409_o 18493557_1722248844468420_2035475240_o 18493591_1722253154467989_728183687_o 18493671_1722253107801327_768834345_o 18493766_1722248594468445_2032529897_o 18493897_1722252964468008_1631291492_o 18493930_1722248507801787_619901536_o 18493937_1722248481135123_222000518_o 18516591_1722248744468430_53730424_o 18516682_1722253091134662_478614632_o 18516840_1722253587801279_1787646058_o 18518585_1722253544467950_264232946_n (1) 18518939_1722253414467963_1784460101_o 18518990_1722253331134638_294781689_o 18519237_1722248364468468_311051894_o 18552790_1722253054467999_333968438_o 18552791_1722248664468438_1024413179_o