ФК Хоризонт – ФК Академија Пандев 0:1

3514

Сениорскиот тим на ФК Акдемија Пандев забележа уште една победа во рамките на 9-то коло во ВМФ Лига. Нашиот тим извојува победа ос 1:0 со голот од пенал на Сашко Пандев. Следен натпревра на ФК Академија Пандев е на 29.10.2016 (сабота) во 13:30 часот на домашен терен против ГФК Вардар Неготино.