ФК Тетекс : ФК Академија Пандев 0:3 – голови

3412

Во рамките на 13-то коло во ВМФЛ на гостувањето во Тетеово, ФК Академија Пандев извојува уште една 11-та победа во рамките на ВМФЛ. Головите за нашиот тим ги постигнаа Балдовалиев 2 гола и Трапановски. Подолу можете да ги видите головите од натпреварот: