ФК Здравје Радово : ФК Академија Пандев (кадети) 2:5

3974

Денес на теренот на ФК Здравје Радово во Радово се одигра пријателски натпревар помеѓу ФК Здравје Радово и ФК Академија Пандев. Нашиата екипа настапи со кадетскиот тим во кој имаше и 4 играчи од Младинскиот состав, односно играчи родени 1998 год. Во натпревар во кој пред се во преден план беше вооигрувањето на тимовите нашите млади фудбалери извојиваа убедлива победа од 5:2. Стрелци на головите беа: Велиновски 2 гола, Трапановски, Скендери, Стојков и Размоски по 1 гол. Следната контрола нашите млади фудбалери ја имаат во недела исто така против тимот на ФК Здравје Радово.