ФК Академија Пандев 2008 : ФК Берое Стара Загора 2008 4:0

3247

Уште една убедлива победа на ФК Академија Пандев ген.2008. Утрово на турнирот “Софија Куп” 2017 нашите дечиња извојуваа уште една убедлива победа, овојпат жртва на нашите млади надежи беше ФК Берое Стара Загора. Нашите дечиња победија со 4:0 и се веќе во полуфиналето на турнирот. Следен натпревар од третото коло во групите е против ФК Славија Софија, а натпреварот се игра утре претпладне.