ФК Академија Пандев : ФК ДИТ 6:0

3855

Денеска стартуваше турнирот “Софија Куп” 2017 што се одржува во Софија, Р.Бугарија. Нашите дечиња од генерација 2008 стартуваше со убедлива победа од 6:0 против тимот на ФК ДИТ. Утре претпладне во 9:00 часот по локално време нашите надежи играат натпревар од второто коло против ФК Берое од Стара Загора.