ФК Академија Пандев (сениори) – ФК Академија Пандев (младинци) 4:3

2066

Денес во идеални услови за игра на “ Теренот со вештачка трева “ во Струмица се одигра интересен натпревар помеѓу првиот тим и младинците на ФК Академија Пандев.

Во натпревар кој изобилуваше со многу прекрасни моменти за одвојување се двете дијаметрално спротивни полувремиња. После првото полувреме младинците имаа предност од 1:3, додека во второто полувреме поискусниот тим ја контролираше играта и заслужено направи пресврт со што го доби натпреварот со конечни 4:3.

Стрелци на головите за сениорскиот тим беа : Курт и Јанков по 2 гола, додека кај младинците стрелци беа Радојчиќ со 2 гола и Петков од пенал.

Галерија :

gal 1gal 2gal 3gal 4gal 5gal 6gal 7gal 8