ФК Академија Пандев ген.2008 : ФК Локомотив Софија 1:0

2805

Утрово нашите млади надежи го одиграа својот трет и последен натпревар во групата, противник на нашиот тим беше ФК Локомотиб Софија, а нашите дечиња извојуваа минимална победа од 1:0. Денес попладне во 17 часот се играат полуфиналните натпревари за генерација 2008, а противник на нашиот тим ќе биде ќе биде славниот тим од Софија, ФК Левски.