Сениорите со нови три бода од гостувањето во Карбинци

1817

Сениорскиот тим на ФК Академија Пандев продолжува со победоносниот од во Третата Лига Исток. Завчера во с.Карбинци во рамките на 8 – то коло совладан беше тимот на ФК Карбинци со 0:3, полувреме 0:2. ФК Академија Пандев поведе so 0:1 во 20-тата минута со голот на Цреваров, веќе во 35 минута беше 0:2 после прекрасната асистенција на Мишов релаизатор беше Начевски, а точка на победата од 0:3 стави Ефремов во 64 -тата минута од натпреварот.

За одбележување на овој натпревар е лошиот терен, катастрофално грубата, неспортска игра на домаќините и уште полошото судење на судијата Тодоров Дарко од Св. Николе. Во кратки зборови катастрофални услови за развивање на нашите млади фудбалери.

Ниe како клуб ги замолуваме надлежните органи при Третата Фудбалска Лига Исток да ја погледаат касетата и воедно да превземат мерки за грубата игра, недоличното и крајно некоректно однесување на домаќините како и за злонамерното судење на судиската тројка. Доколку не се реагира соодветно ќе бидеме приморани да реагираме до повисоките инстанци во ФФМ.