Познат е првиот противник во ПМФЛ

2401

ФК Академија Пандев ќе ги измери силите на гостински терен против ФК Шкупи

Денес, 25. јули во 12:30 часот во „Куќа на фудбалот“  се изврши извлекување за дефинирање на распоредот на двојките за првото коло од претстојната сезона 2017/2018 во ПМФЛ.

ФК Академија Пандев првиот натпревар од сезоната ќе го игра на гостински терен против Шкупи од Скопје.

Првиот натпревар на новиот прволигаш ќе се одигра на 13 август 2017 година.

Системот на натпреварување во лигата останува непроменет, односно 36 кола по четирикружен систем.