Најава: ФК Академија Пандев : ГФК Вардар Неготино

4239

Утре со почеток во 16:00 часот ќе се одигра натпреварот од 21-то коло во ВМФЛ. Противник на нашиот тим ќе биде ГФК Вардар од Неготино. Претходно натпреварот беше откажан поради трагичната смрт на нашиот член Филип Лазаравски кој засекогаш ќе остане во нашите срца.