Најава: Денес ќе се натпреваруваат ФК Интер – ФК Академија Пандев

1878

Денес започнува Viareggio Cup 68 со натпреварот помеѓу Фк Интер и ФК Академија Пандев.

Натпреварот ќе се одржи на стадионот Torquato Bresciani Viareggio со почеток во 15:00 часот.

Пренос на натпреварот ќе врши Rai Sport 2.

Многу среќа им посакуваме на нашите момчиња.

http://www.viareggiocup.com/68-edizione/news-dal-torneo/528-gli-arbitri-delle-prime-due-giornate-inter-akademija-pandev-a-la-penna.html