Кадети: ФК Варадар : ФК Академија Пандев 1:1

2496

Во денешниот прв натпревар од полуфиналето во купот на Македонија, нашиот тим одигра 1:1. Во едно крајно возбудлив натпревра во кој по едно полувреме им припадна на двата тима, нершениот резултат можеби е и најреален исход. Стрелец на единствениот погодок за ФК Академија Пандев беше Крстев Васил. Реванш натпревраот ќе се одигра на 04.05.2017 во Струмица, а нашиот кадетски тим ќе се обиде по втор пат по ред да учествува во големото финале во кадетска конкуренција.