Заврши Pirin Cup: Генерациите на Академија Пандев со 2. и 3. место

1946

Заврши турнирот „Pirin Cup“ кој деновиве се одржуваше во Банско, Бугарија.

Генерациите на Академија Пандев 2007 и 2008 година, го завршија со пласман на третото, односно генерација 2008 на втората позиција, каде во финалето беа поразени од своите противници ПАОК од Солун.

Во регуларниот дел од финалето резултатот беше 2:2, па по изведувањето на пенали, грчката екипа го однесе трофејот за првото место во оваа генерација.

21322636_10214413796801468_1313782108_n 21362815_10214413796761467_1390100458_n