Генерација 2003 се пласираше во 1/4 финалето од националниот куп

3205

Нашите дечиња го одиграа квалификациониот натпревар од 1/8 финалето од националниот куп за фудбалери родени 2003. Домаќин на нашиот тим беше нашата пријателска школа од  Охрид, ФК Фер Плеј. Натпреварот заврши со победа на нашите дечиња од 0:2 која беше остварена уште во првото полувреме, а стрелци на головите беа Георгиев и Костов.