Генерација 2002 – ФК Работнички : ФК Академија Пандев 1:0 – 1/2 финале во купот на Македонија

2477

Денес се одигра уште еден натпревар од 1/2 финалето на националниот куп на Р. Македонија.  ФК Работнички : ФК Академија Пандев 1:0. Избраниците на тренерот Ристе Ристов одиграа возбудлив натпревар во кој сепак домаќинот беше поуспешен за еден гол. Како и да е ова е активен резултат за нашите млади фудбалери и во реваншот кој треба да се одигра на 04.05.2017 ќе се обидат да не израдуваат со победа која ќе биде изразена со пласман во големото финале.