LATEST ARTICLES

Фудбалскиот клуб Академија Пандев ја продолжува својата традиција со давање на свои фудбалери во фудбалската репрезентација на Македонија во сите возрасни категории. По повикот на Љупчо Дориев во сениорската, следуваа повици и за уште двајца фудбалери во младинската репрезентација на...

Нашиот фудбалер Љупчо Дориев, доби повик од А репрезентацијата за претстојните квалификациски средби против селекциите на Израел и Албанија во септември. Се подобрите игри на Дориев беа доволно за Ангеловски да направи неколку измени во репрезентацијата, и да повика млади...

Откако во првото премиерно коло во ПМФЛ, тимот на Академија Пандев однесе само бод од Чаир (1:1), денеска пред своја публика, нашата екипа ја запиша првата победа, против составот на Скопје (2:0). Уште од почетокот Академија Пандев наметна темпо на...

Академија Пандев денеска ја продолжува својата прволигашка одисеја со својот прв натпревар на домашен терен, во Струмица, против екипата на ФК Скопје. По ремито на жешкиот терен во Чаир на отворањето на прволигашката сезона, денеска од 17:00 часот во рамките...

ФК Академија Пандев вредно работи на подобрување на условите во своите филијали и постојано се грижи за своите школи. Овој пат со цел да бидат подобрени условите за работа на младите категории, кои се нашата иднина денеска беа доделни...

Академија Пандев денеска потпиша едногодишни договори со две нови засилувања. Станува збор за Американецот, Тревис Боуен и Италијанецот, Џулио Грифони. Боуен е напаѓач, има 28 години и последен тим за кој настапувал е резервниот на Лос Анџелес Галакси. Грифони игра...

Екипата на Академија Пандев обезбеди пласман во осминафиналето од Купот на Македонија откако попладнево во скопската населба Драчево го совладаа ССК Нова со 6:0. На полувреме, резултатот беше 3:0 во наша корист. Хет-трик постигна Мишов, а по еднаш во листата на...

Денеска од 17 часот, Академија Пандев гостува кај третолигашот ССК Нова во рамките на првото коло од Купот на Македонија. Натпреварот се игра во скопската населба Драчево, а ќе го води судијата Александар Ангелов од Кочани. Во почетната постава за...

Академија Пандев дебитираше во Првата лига со реми, 1:1 на жешкиот терен во „Чаир". Нашиот тим имаше водство до 89. минута кога Хусеин Демири со гол од 30 метри израмни на 1:1. Претходно Академија Пандев водеше со голот на Љупчо Дориев во...

Кристијан Трапановски денес потпиша тригодишен договор со Славија Прага. Трапановски во следните 3 години ќе биде член на славниот тим од Прага, тој ќе биде вклучен во тренажниот процес со У21 тимот, а во наредниот период се очекува да...