LATEST ARTICLES

Повремениот репрезентативец во селекцијата на Македонија У21, Константин Чешмеџиев денес потпиша едногодишен договор со ФК Академија Пандев. Добрите игри во мината сезона во прволигашката конкуренција во редовите на Македонија ЃП и постојаниот континуитет во развојот на овој млад играч...

Денес беше свеченото прогласување на штотоуку завршениот турнир Colonia Cup 2017 кој се одржа од 16-21 во Кранево Р. Бугарија. Нашите дчиња од генерацијата 2008 повеќе од успешно ја презентираа нашата школа. Со 5 победи и само еден несреќен...

ФК Академија Пандев генерација 2008 има одличен старт на турнирот "Colonia Cup" 2017 кој се одржува во Кранево - Р. Бугарија. Нашите дечиња извојуваа две победи и тоа против главните фаворити во групата. Во првиот натпревар совладан беше тимот...

Денес почнува познатиот турнир Колонија Куп 2017 во Кранево, Р. Бугарија. ФК Академија Пандев на турнирот учествува со генерацијата на дечиња родени 2008 год. Нашите дечиња во моментов го имаа официјалното претставување, а веќе утре ги започнуваат натпреварите во жестока...

Зоран Балдовалиев, Сашко Пандев и Диме Димов ги продолжија договорите на уште една година со ФК Академија Пандев. Искуството е неопходно во прволигашката конкуренција, а тоа раководството на ФК Академија пандев и искусните играчи денес заеднички го решија. Помошта...

ФК Академија Пандев мисли на својата иднина. Новиот предизвик и настапите во ПМФЛ се мотив повеќе како за стручниот штаб така и за младите играчи на ФК Академија Пандев. Денес на професионален договор се обврзаа тројца членови од младинските...

Две генерации на дечиња се вратија од престижниот турнир “ Пиин Куп Банско“ 2017. Особена гордост и задоволство ни преставува што освен добрата презентација на фудбалот од Струмица и Македонија , нашите дечиња се закитија и со златните медали. Генерациите...

Утре започнува турнирот "Pirin Cup Bansko" 2017. Истиот ќе се одржи од 01-04.06.2017 год. а ФК Академија Пандев на претстојниот турнир ќе биде репрезентирана со две генерации и тоа 2005 и 2008. За нашите млади надежи ова ќе претставува ново...

По добрите настапи во сениорскиот тим на ФК Академија Пандев и младинските национални селекции, нашиот бисер Јани Атанасов со дебитантски повик во сениорската национална селекција. Со само 17 години Јани е еден од најмладите репрезентативци на Македонија кој доби...

Академија Пандев го живее својот фудбалски сон. Нашата екипа за само три сезони успеа да се пробие од општинската до Првата македонска фудбалска лига и од следната сезона ќе игра меѓу елитата. Фудбалските херои на градот Струмица, екипата на Академија Пандев, денеска...